Kıymetli Hemşerilerim;

 

İnsan, gelişen teknolojiye paralel olarak, ailesinden ve toplumdan uzaklaşmaktai kalabalıklar içinde yalnızlığa sürüklenmektedir. Bu durum, çıkarcı çevrelerin, dünya genelindeki toplumları kutuplara ayırarak, huzur ve barışın yerine, toplumsal savaşları tesis etmelerini kolaylaştırmaktadır.

 

Adı henüz konmamış olsa da toplu katliamların yaşandığı, silah tüccarı ülkelerin güç gösterisi yaptığı savaşlar ortadadır.

 

İşte böyle bir durumda bulunduğumuz şu günlerde, Sivil Toplum Kuruluşlarının insan ilişkilerindeki bağların yeniden kurulması, var olan bağların kuvvetlendirilmesi ve toplumsal hayatın yönlendirilmesindeki önemi açık ve net olarak ortaya çıkmaktadır.

 

Dernekler, üyesi olan kişilerin ortak değerleridir. Kötü günler gelmeden derneğimize ve dernek vasıtasıyla, toplum içindeki ihtiyaç sahibi insanlarımıza yardımcı olmak, birlikte olup dayanışma içerisinde bulunmak gerekmektedir. 

 

Bu bilinçteki Kprganlıların sahip çıkmasıyla İstanbul Korganlılar Derneğimiz de bireysel katkıların, kurumsal bir yapı içerisinde birleşmesini gerçekleştiren çalışmalar ortaya koymaktadır.

Bu maksatla düzenlediğimiz web sitemiz aracılığıyla Derneğimize katkı ve katılımda bulunan tüm emek sahibi dostlarımıza teşekkür eder,

Yüce Mevla'dan 2018 yılında tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk vermesini dilerim.

Daha güzel yarınlarımıza...

 

Salim DERE

İstanbul Korganlılar Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı